Jak rozpocząć pracę w ObSp dla Windows w nowym roku?

290  13 maja 2016 Jan Tozrobi 0

Prowadząc sprzedaż w programie ObSp możemy rozpocząć nowy rok w nowym programie bez balastu dokumentów z zeszłego roku. Takie rozwiązanie ma swoje zalety i wady.

Do niewątpliwych zalet takiego rozwiązania należy na pewno szybsze działanie samego programu jak i szybsze sporządzanie zestawień. Do wad można zaliczyć brak wglądu bezpośrednio w stare faktury (choć zawsze można uruchomić program z danymi z poprzedniego roku i tam podejrzeć potrzebne informacje).
Przepisanie na nowy rok spowoduje przeniesienie ze starego katalogu tylko tych danych, które są niezbędne do dalszego prowadzenia działalności.

Krok 1: wykonanie archiwum w wersji używanej 15.02 B w mijającym roku

Korzystając z menu Plik → Archiwum → Wykonaj Archiwum należy otworzyć dialog i wybrać miejsce gdzie powinno zostać zapisane archiwum np. D:\arch_ObSp2015.vso Wykonanie archiwum jest bardzo ważne, ponieważ w przypadku niepowodzenia procesu przenoszenia danych na nowy rok, gwarantuje pełne bezpieczeństwo plików.

faq1

Przebieg procesu archiwizacji zostanie przedstawiony na dialogu takim jak przedstawiony poniżej.

faq3

Po zakończeniu procesu archiwizacji danych z zakończonego roku podatkowego należy zainstalować wersję programu na nowy rok.

Krok 2: Instalacja programu 16.01 A w nowym katalogu
Na początku instalacji zostaniemy powitani takim oto komunikatem:

faq4

Klikamy klawisz Dalej.
Otworzy się okno z warunkami licencji.

 

faq5

Po przeczytaniu i zaakceptowaniu postanowień umowy licencyjnej poprzez zaznaczenie opcji „Tak akceptuję warunki licencji” Klikamy Dalej.

W kolejnym oknie program poprosi o wskazanie katalogu w którym docelowo chcemy zainstalować program  (na nowy rok). Program wykryje wcześniej zainstalowaną wersję i pobierze licencję. Użytkownik może także sam wskazać wskazać folder z zainstalowaną wcześniejszą wersją programu, skąd instalator pobierze licencję na program.

faq5

Po wskazaniu odpowiedniego folderu klikamy  Dalej.
W kolejnym oknie mogą Państwo zdefiniować sposób instalacji programu na komputerze w zależności od tego czy program ma działać na jednym komputerze lokalnie czy też na kilku komputerach w sieci LAN.

 

faq6

Klikamy klawisz Dalej. Następnie mogą Państwo określić czy na pulpicie ma zostać utworzony skrót do programu.

 

faq7

Po zaznaczeniu interesujących nas opcji przechodzimy do kolejnego okna poprzez kliknięcie Dalej.

 

faq8

Następnie klikamy Instaluj.

Po zakończonym procesie instalacji możemy uruchomić program, domyślnie powinna być zaznaczona opcja Uruchom ObSp 16.01 A. Klikamy Zakończ.

 

faq9

Program uruchomi się automatycznie. Podczas pierwszego uruchomienia aplikacji pojawi się kreator pozwalający zdefiniować w jaki sposób chcemy rozpocząć pracę z programem.

 

faq10

Należy wybrać opcję Przepisz dane, która pozwoli Państwu przepisać najważniejsze dane z poprzedniego roku. Otrzymamy informację mówiącą o tym, że proces przepisywania danych może trochę potrwać jeśli nasza baza jest duża.

faq11
Następnie program poprosi o wskazanie folderu z poprzednią wersją programu z 2015.

faq12

 

Kolejno wskazujemy ścieżkę do programu z poprzedniego roku oraz ustawiamy interesujące nas opcje:

faq13

 

Rozpocznie się proces przepisywania danych na nowy rok, który zostanie zakończony komunikatem.

faq14

Po przepisaniu wyświetli się informacją o konieczności uruchomienia programu ponownie.

faq15

faq16

Wystarczy, że  wyszukamy utworzoną ikonkę do programu ObSp 16.01 A na pulpicie i klikniemy dwa razy w celu uruchomienia programu.

nulled wordpress themes

Czy temat jest pomocny?