Jak pobrać wysłaną deklarację JPK z poziomu programu?

73  10 lipca 2023 Jan Tozrobi 0

Czasami zdarza się, że potrzebujemy aby wysłany plik JPK z poziomu programu zapisać na komputerze np. w celu wysyłki dla klienta do wglądu. W programie możemy to zrobić w 2 formatach: XML (plik elektroniczny) i PDF (sama deklaracja).

W przypadku pliku XML musimy podjąć następujące kroki:

Wchodzimy w FUNKCJE -> PLIKI JPK -> interesuje nas opcja „Zapisz jako”. Pozwoli nam to na zapisanie danej deklaracji w wyżej napisanym formacie. Na końcu tylko wystarczy wskazać gdzie konkretnie ten plik ma zostać zapisany.

Jeżeli jednak potrzebujemy samej deklaracji do wglądu/wydruku to tutaj bardziej pomocna będzie opcja zapisu deklaracji w formacie PDF:

Ścieżka dostępu jest praktycznie taka sama co w przypadku pobrania JPK w pliku XML, jednakże na końcu zamiast opcji „zapisz jako” wybieramy opcję „IMPORTUJ”. Dalej wybieramy gdzie program ma deklarację zapisać i jesteśmy gotowi aby wysłać deklarację do klienta.

Warto wspomnieć, że w przypadku kiedy pliku nie ma na komputerze to program będzie zwracać komunikat o braku pliku. Wtedy należy sprawdzić czy aby na pewno w folderze plików współdzielonych (DBDbf) ten plik się znajduje.

W przypadku instalacji sieciowej należy sprawdzić czy aby na pewno mamy połączenie z w.w. katalogiem lub czy nie mamy blokowanego dostępu poprzez brak praw użytkownika.

nulled wordpress themes

Czy temat jest pomocny?