Faktura zaliczkowa w ObSp

615  12 kwietnia 2017 Jan Tozrobi 3

Aby wystawić fakturę zaliczkową w programie ObSp, najpierw musimy złożyć zamówienie brutto na towar, na który chcemy mieć ową fakturę. Kiedy już wykonamy zamówienie przechodzimy do Operacje, następnie Sprzedaż zaliczkowa i wybieramy odpowiedni rodzaj sprzedaży. Kiedy już to zrobimy przeniesiemy się do okna, w którym będziemy musieli wybrać odpowiednie zamówienie i zatwierdzić je.

15

Kiedy zatwierdzimy to zamówienie, pojawi nam się okno zaliczkowe, w którym będziemy mogli wprowadzić kwotę, którą otrzymaliśmy od klienta i zatwierdzić ją:

17

Po zatwierdzeniu faktury na kwotę, którą otrzymaliśmy od klienta wybieramy resztę danych tak jak przy normalnej sprzedaży i zatwierdzamy całą operację.

Aby dokończyć całą transakcję sprzedaży przechodzimy do okna   „Zestawienie zamówień od odbiorcy” tak jak miało to miejsce wcześniej i zatwierdzamy je. Następnie pojawi nam się okno, w którym mamy już odjętą kwotę którą klient zapłacił nam wcześniej wraz z numerem dokumentu.

18

Jeżeli klient nie wpłaca nam całej pozostałej kwoty postępujemy jak wcześniej. W sytuacji kiedy klient chce zapłacić pozostałą kwotę za swoje zamówienie zaznaczamy opcję Rozliczenie końcowe:

19

Program po zaznaczeniu owej opcji sam naliczy nam kwotę zaliczki, która pozostała do zapłaty i zatwierdzamy okno. Reszta operacji jest analogiczna jak przy wystawianiu normalniej sprzedaży.

Zgodnie z prawem faktur zaliczkowych nie można wystawiać od netto!!

nulled wordpress themes

Czy temat jest pomocny?