Jak wystawić deklarację IFT-1/IFT-1R

446  9 grudnia 2016 Jan Tozrobi 2

IFT-1 / IFT-1R Informacja o wysokości przychodu uzyskanego przez osoby fizyczne, które nie mają miejsca zamieszkania w Polsce.

Pracownikom, którzy nie mają miejsca zamieszkania w Polsce, a którzy uzyskali przychody w danym roku podatkowym z tytułu umów cywilno-prawnych, pracodawca ma obowiązek wystawiać deklarację IFT-1R. Na wniosek pracownika pracodawca wystawia deklarację IFT-1.

faq_01

W dokumencie uwzględniono przychody wynikające z rachunków, w których właściwie zaznaczono sposób rozliczenia podatku i których wypłaty dokonano w roku podatkowym.

faq_02

Drukowanie dokumentu i wysyłanie e-Deklaracji odbywa się w programie Varico Przyjazne Formularze.

zdjecie2Dla wykonania korekty deklaracji, należy odpowiednio zaznaczyć jak na dialogu opcja “Korekta deklaracji”. Pojawi się wówczas możliwość dołączenia do deklaracji dokumentu ORD-ZU – Uzasadnienie przyczyn korekty deklaracji.

faq_03

Istnieje też możliwość łatwego wystawienia wszystkich dokumentów IFT-1R pracodawcy. Do tego celu służy funkcja: Pracownicy > Zbiorczo > Roczne > IFT-1R seryjnie.

zdjecie3

Do programu Varico Przyjazne Formularze przesłane zostaną dokumenty dla wszystkich pracowników zagranicznych, którzy uzyskali dochody w roku podatkowym.

nulled wordpress themes

Czy temat jest pomocny?