KsH – wprowadzenie do programu

1121  28 kwietnia 2016 Jan Tozrobi 21

Aby rozpocząć korzystanie z programu Księga Handlowa KsH  należy zacząć od jego instalacji i przejść przez jej kolejne kroki akceptując umowę licencyjną, wybierając miejsce instalacji oraz dokonując wyboru opcji instalacji (w przypadku pojedynczych wersji zalecamy domyślnie zaznaczoną standardową instalację lokalną).

W kolejnych krokach można również wybrać dodatkowe zadania dotyczące skrótów oraz zainstalować program Varico Przyjazne Formularze, który pomoże w codziennej pracy.

Po zakończeniu instalacji program KsH zostanie uruchomiony i wyświetli się okno rozpoczęcia pracy z programem, w którym należy wybrać opcję dodania danych swojej firmy i uzupełnić wszystkie potrzebne informacje.

Część danych można pobrać z serwera GUS (poprzez podanie numeru NIP lub Regon) lub z gotowych list oddziałów ZUS lub NFZ.

Po zakończeniu dodawania danych firmy należy uzupełnić plan kont księgowych. Plan można dodać samodzielnie lub skorzystać z jednego z przygotowanych planów wzorcowych. W tym celu należy wybrać w menu funkcję wzorcowe, następnie dodaj, wybrać jeden z typów, nadać mu nazwę i kliknąć OK. Po przepisaniu wszystkich danych z wzorcowego planu można również dokonać konfiguracji danego stanowiska pracy i przystąpić do właściwej pracy.

nulled wordpress themes

Czy temat jest pomocny?