Konfiguracja modułu SMS w ObSp

307  13 maja 2016 Jan Tozrobi 1

Przy pierwszym uruchomieniu modułu SMS zostaną Państwo powitani komunikatem:

sms_tytul

Jeżeli uaktywniamy moduł SMS po raz pierwszy wybieramy opcję Pakiet darmowych SMS-ów.
Gdy to uczynimy, ukaże się nam okno Wyślij testowego SMSa na swój telefon. Wpisujemy swój nr telefonu i sprawdzamy, czy SMS dotarł. Jeżeli tak moduł SMS jest gotowy do użycia. W przeciwnym przypadku sprawdzamy, czy mamy połączenie z internetem oraz czy serwis esemeser.pl jest dostępny.

VaricoSMS_04

Natomiast jeżeli korzystaliśmy wcześniej z modułu SMS wybieramy opcję Mam już konto w serwisie eSeMeSer.pl. Po wybraniu tej opcji wyświetli nam się okno dialogowe, w które należy wpisać swoje dane logowania.

1

Wprowadzenie numeru telefonu do danych firmy

Musimy wpisać numer telefonu komórkowego firmy do której będą wysyłane SMS w oknie Modyfikacja klientów.

numer_sms

Wysyłanie SMSów o dowolnej treści

Aby wysłać do firmy SMSa o dowolnej treści z menu Firmy wybieramy opcję Odbiorcy, zaznaczamy na liście firmę do której chcemy wysłać SMSa i z menu SMS wybieramy opcję Wyślij SMS. Wpisujemy treść SMSa i klikamy na przycisk Wyślij.

2016-06-09 11_48_05-Odbiorcy

Wysyłanie SMSów z informacjami z ObSp

Moduł zawiera przykładowe szablony jak i możliwość definiowania dowolnej treści wiadomości SMS. Aby zaoszczędzić czas umożliwiliśmy również wysyłkę wiadomości SMS o tej samej treści do kilku użytkowników naraz.

Możemy wysłać do firmy informacje o:

  • długu,
  • wystawionej fakturze,
  • upływającym terminie płatności.

Wysyłanie informacji o wysokości długu odbywa się z okna dialogowego Dłużnicy (Firmy > Dłużnicy). Z menu SMS wybieramy opcję Wyślij SMS o długu teraz (aby wysłać SMS natychmiast) lub Wyślij SMS o długu później (aby zapisać SMS w kolejce oczekujących do wysłania).

Informacje SMS o wystawionej fakturze wysyłamy w analogiczny sposób z okna dialogowego Zestawienie sprzedaży (Dokumenty > Sprzedaży).

Natomiast informacje o upływającym terminie płatności wysyłamy z okna dialogowego Zestawienie płatności sprzedaży (Dokumenty > Płatności > Sprzedaży).

Standardowym nadawcą wiadomości jest księgowość. Aby jeszcze bardziej spersonalizować i przybliżyć Państwu kontakt z klientem, za dodatkową opłatą dajemy możliwość indywidualnego sprecyzowania nadawcy. W takim przypadku nadawcą może być Państwa firma.

Zarządzanie kontem i podgląd SMSów
Oczekujące i wysłane SMSy możemy podejrzeć w oknie Skrzynka SMS, które otworzy się po kliknięciu na ikonę Varico SMS.

sms_skrzynka

W oknie tym możemy wysłać oczekujące SMSy (opcja Wyślij), wysłać SMSa o dowolnej treści na dowolny numer (opcja Napisz), zarządzać swoim kontem w serwisie esemeser.pl (opcja Doładuj). Licznik u dołu okna informuje ile znaków wprowadziliśmy do treści SMSa. W przypadku przekroczenia 160 znaków użytkownik informowany jest o tym zmianą koloru licznika na czerwony.

W oknie Skrzynka SMS dostępne są także 4 karty:

  • Oczekujące – znajdują się tu SMSy oczekujące na wysłanie,
  • Wysłane – znajdują się tu SMSy wysłane,
  • Niewysłane – znadują się tu SMSy niewysłane,
  • Szablony – znajdują się tu szablony SMSów używane do wysyłania automatycznych informacji o VAT, PIT-5 i PIT-4.

Szablony SMSów możemy edytować poprzez 2-krotne kliknięcie na wybranym szablonie.

sms_szablony

Słowa kluczowe wybrane w oknie Edytuj szablon zostaną automatycznie uzupełnione danymi pobranymi bezpośrednio z bazy danych ObSp.

nulled wordpress themes

Czy temat jest pomocny?