Uniwersalny import danych z pliku xml do programów KPiR i KsH

1713  18 czerwca 2020 Jan Tozrobi 11

Rozumiemy, że nasi użytkownicy wykorzystują w codziennej pracy nie tylko oprogramowanie Varico i mają potrzebę importu danych do programów księgowych. W związku z tym stworzyliśmy nowy uniwersalny format pliku xml do wymiany danych.

Po wejściu w zakładkę „Miesiące” >> Wybieramy miesiąc ( w programie KPiR są to „Księgi”)

Po wejściu w wybrany miesiąc >> importuj

Po wybraniu opcji “Import uniwersalny” otwiera się dialog pozwalający na wskazanie pliku do zaimportowania.

Przy pomocy menu “Ustawienia” można zdecydować o kwestii kontroli płatności dla importowanych danych.

Zaznaczenie powyższych opcji skutkuje aktywacją kontroli płatności. Słowa komentarza wymagać może opcja “W dokumentach dotyczących kontrahentów wg ich aktywowanej kontroli płatności”. Otóż w kartotece kontrahentów dostępne są opcje związane z kontrolą płatności:

Moduł importu danych w przypadku zaznaczenia opcji “W dokumentach dotyczących kontrahentów wg ich aktywowanej kontroli płatności” będzie sięgał do kartoteki kontrahentów i na podstawie jej zawartości będzie ustalał czy aktywować kontrolę płatności dla dokumentów tego kontrahenta odpowiednio w rejestrze VAT zakup, rejestrze VAT sprzedaż i w księdze dla zapisów kosztowych.

Począwszy od 01-10-2020 obowiązują nowe zasady dotyczące faktur VAT. W związku z tym dla plików wymiany danych (*.xml) należy stosować wersję 4.0 struktury danych. Tutaj znajdują się odpowiednie pliki określajace strukturę, jak i opis formatu pliku xml do pobrania.  

Jeśli mają Państwo jakiekolwiek wątpliwości lub pytania prosimy o kontakt z naszymi Doradcami Technicznymi IT.

nulled wordpress themes

Czy temat jest pomocny?