Ewidencja korekt paragonów

58  11 marca 2022 Jan Tozrobi 0

Pamięć fiskalna kasy / drukarki rejestrującej stanowi urządzenie umożliwiające trwały jednokrotny zapis danych dopuszczonych programem pracy kasy bez możliwości ich likwidacji oraz wielokrotny odczyt tych danych, które są nieusuwalne bez zniszczenia samego urządzenia. A zatem kasa drukarka rejestrująca, w szczególności pamięć fiskalna kasy, zostały skonstruowane w sposób uniemożliwiający jakąkolwiek ingerencję podatnika w zapisane danych.
W związku z powyższym dane raz wprowadzone do kasy / drukarki fiskalnej (transakcja zakończona wydrukowaniem paragonu) nie podlegają już modyfikacji. Jednakże brak możliwości ingerencji w pamięć fiskalną kasy nie oznacza zakazu korekty samej transakcji, gdyż to dokumentacja kasowa transakcji nie podlega korekcie, a nie sama transakcja sprzedaży.
W przypadku wystawienia błędnego paragonu (zła kwota, zły towar/usługa) lub zwrotu towaru sporządzamy protokół anulowania paragonu fiskalnego.

Do protokołu trzeba dołączyć oryginał błędnego paragonu i odliczyć jego wartość od obrotu i sprzedaży w poszczególnych stawkach VAT (PTU) z raportu dobowego z tego dnia.

Trzeba także pamiętać o odliczaniu tych wartości od raportów okresowych i miesięcznych sporządzanych za okres obejmujący ten błędny paragon.

Protokół z anulowania paragonu znajduje się w programie Varico Przyjazne Formularze.

nulled wordpress themes

Czy temat jest pomocny?