Jak edytować szablony w programie KPiR pod Windows.

119  12 września 2016 Jan Tozrobi 0

W programie KPiR dla Windows wszystkie wydruki tworzone są na podstawie szablonów XML, które można bezpośrednio modyfikować i dostosowywać ich wygląd do swoich własnych preferencji. Edytujemy je za pomocą zewnętrznego edytora o nazwie Veditor.exe. Znajduje się on bezpośrednio w katalogu, w którym zainstalowany jest program. Pliki szablonów natomiast znajdują się w katalogu z instalacją programu w podkatalogu DBDbfSzablony.

W katalogu „Szablony” są 2 podkatalogi def i usr. W katalogu def są szablony, które zostały dostarczone wraz z instalacją programu czyli niejako oryginalne szablony VARICO. W katalogu usr umieszczamy nasze zmodyfikowane szablony. Jeśli nie umieścimy zmodyfikowanego szablonu w katalogu usr to przy kolejnej aktualizacji programu zostanie on nadpisany szablonem domyślnym i nasza praca włożona w modyfikację zostanie skasowana.

W katalogu def znajduje się lista dostępnych w programie wydruków. Nazwy plików odpowiadają nazwie wydruku, z którym są powiązane.

Chcąc Edytować dany szablon kopiujemy go do katalogu usr i otwieramy do edycji w programie Veditor.exe. Robimy to uruchamiając edytor i za pomocą funkcji Plik->Otwórz wskazujemy szablon do edycji. Po zrobieniu stosownych poprawek zapisujemy go za pomocą opcji Plik->Zapisz lub Plik->Zapisz jako. Tak zmodyfikowany i zapisany w katalogu usr szablon możemy już wykorzystać w programie. Zmodyfikowany szablon kopiujemy do katalogu def podmieniając szablon oryginalny. Należy również zaznaczyć, że tak zapiane szablony będą również archiwizowane i odtwarzane w przypadku przywrócenia danych.

nulled wordpress themes

Czy temat jest pomocny?