Edycja dokumentów i zestawień w programach Varico

398  20 lipca 2018 Jan Tozrobi 2

Do programów Varico: ObSp, KsH, KPiR dostarczone jest narzędzie służące do edycji szablonów dokumentów oraz zestawień. W poniższym poradniku przedstawione zostały kroki, które należy wykonać w celu modyfikacji ww. szablonów.

 1. Aby rozpocząć edycje szablonów –  należy przejść do folderu z aktualną instalacją programu Varico (naciskając prawym przyciskiem myszy na ikonie programu, następnie wybierając otwórz lokalizację pliku) i uruchomić program o nazwie VEditor.exe.veditor.exe
 2. W oknie programu VEditor należy otworzyć zakładkę plik i wybrać opcję otwórz. Następnie należy przejść do folderu, w którym znajdują się szablony dokumentów oraz zestawień. Foldery przechowujące szablony dzielą się na dwie grupy. Pierwsza z nich – folder o nazwie usr– przechowuje szablony stworzone przez użytkownika, natomiast folder o nazwie def przechowuje szablony domyślne zainstalowane wraz z programem. Foldery te znajdują się w lokalizacji /GŁÓWNY FOLDER Z PROGRAMEM/DBDbf/Szablony/usr lub /GŁÓWNY FOLDER Z PROGRAMEM/DBDbf/Szablony/def.plik, otworz
 3. W otwartym folderze wyświetli się lista dokumentów oraz zestawień, które można modyfikować. Zawartość folderu uzależniona jest od programu Varico. W tym przypadku jest to ObSp. Aby edytować szablon należy zaznaczyć pozycję na liście odpowiadającą danemu szablonowi i nacisnąć przycisk otwórz.
 4. Po otwarciu do edycji danego szablonu mamy możliwość jego pełnej edycji. Poniżej przedstawione zostały przykładowe funkcje programu VEditor:
  panel
  (1) Wstawienie grafiki do dokumentu (np. logo)
  (2) Wstawienie słowa kluczowego z listy słów kluczowych dostępnych dla danego dokumentu (słowa kluczowe = miejsca, w których do dokumentu wczytywane są konkretne dane z programu)
  (3) Opcje formatowania tekstu
 5. Po skończeniu edycji szablonu należy przejść do zakładki plik -> zapisz i zapisać szablon w folderze usr (folder ten jest pozostawiony w niezmienionej formie po każdej aktualizacji programu) lub w folderze def (zastępując szablon domyślny (uwaga! pliki w tym folderze są podmieniane przy aktualizacji programu).
 6. W przypadku modyfikacji szablonów w programach księgowych (KsH, KPiR) wystarczy, że szablon zostanie umieszczony w folderze usr i będzie automatycznie pobierany przez program, natomiast w przypadku edycji dokumentów w programie ObSp i po zapisaniu szablonu w folderze usr należy zdefiniować szablon, z którego ma korzystać program przy danym typie dokumentów. W tym celu należy otworzyć w głównym oknie programu zakładkę parametry -> ustawienia dokumentów, po czym należy wybrać z listy typ dokumentu, którego szablon modyfikowaliśmy. Następnie wybieramy z listy dokument (lub tworzymy nowy), wybieramy opcję modyfikuj -> wybór szablonu, po czym wybieramy z listy stworzony przez nas szablon.

kroki obsp

 

 

 

nulled wordpress themes

Czy temat jest pomocny?