Instalacja i otwarcie katalogu ObSp na nowy rok

894  4 maja 2016 Jan Tozrobi 4

Prowadząc sprzedaż w programie ObSp możemy rozpocząć nowy rok w nowym programie bez balastu dokumentów z zeszłego roku. Takie rozwiązanie ma swoje zalety i wady.

Do niewątpliwych zalet takiego rozwiązania należy na pewno szybsze działanie samego programu jak i szybsze sporządzanie zestawień. Do wad można zaliczyć brak wglądu bezpośrednio w stare faktury (choć zawsze można uruchomić program z danymi z poprzedniego roku i tam podejrzeć potrzebne informacje).
Przepisanie na nowy rok spowoduje przeniesienie ze starego katalogu tylko tych danych, które są niezbędne do dalszego prowadzenia działalności.

Krok 1: wykonanie archiwum w wersji używanej w mijającym roku

Korzystając z menu Plik → Archiwum → Wykonaj Archiwum należy otworzyć dialog i wybrać miejsce gdzie powinno zostać zapisane archiwum np. C:\arch_ObSp2015.vso Wykonanie archiwum jest bardzo ważne, ponieważ w przypadku niepowodzenia procesu przenoszenia danych na nowy rok, gwarantuje pełne bezpieczeństwo plików.

faq1

Przebieg procesu archiwizacji zostanie przedstawiony na dialogu takim jak przedstawiony poniżej.

faq3

Po zakończeniu procesu archiwizacji danych z zakończonego roku podatkowego należy zainstalować wersję programu na nowy rok.

Poradnik dotyczący instalacji programu.

Po instalacji program uruchomi się automatycznie. Podczas pierwszego uruchomienia aplikacji pojawi się kreator pozwalający zdefiniować w jaki sposób chcemy rozpocząć pracę z programem.

faq10

Należy wybrać opcję Przepisz dane, która pozwoli Państwu przepisać najważniejsze dane z poprzedniego roku. Otrzymamy informację mówiącą o tym, że proces przepisywania danych może trochę potrwać jeśli nasza baza jest duża.

faq11
Następnie program poprosi o wskazanie folderu z poprzednią wersją programu z 2015.

faq12

Kolejno wskazujemy ścieżkę do programu z poprzedniego roku oraz ustawiamy interesujące nas opcje:

faq13

Rozpocznie się proces przepisywania danych na nowy rok, który zostanie zakończony komunikatem.

faq14

Po przepisaniu wyświetli się informacją o konieczności uruchomienia programu ponownie.

nulled wordpress themes

Czy temat jest pomocny?