Instalacja i otwarcie nowego roku dla programu KsH

864  27 grudnia 2016 Jan Tozrobi 6

Najnowsza wersja programu KsH dla systemu Windows wykorzystuje jeden z najpopularniejszych systemów zarządzania bazami danych – PostgreSQL. System ten zapewnia bezpieczeństwo danych i znaczne przyśpieszenie pracy programu.

Na początku instalacji zostaniemy powitani takim oto komunikatem

Program wykryje czy na Państwa komputerze był wcześniej zainstalowany program Varico, w jakiej lokalizacji oraz z jaką licencją (jeżeli chcą państwo pobrać licencję z innego katalogu to należy nacisnąć klawisz „Wczytaj inną licencję”).
Należy wskazać katalog, do którego ma być zainstalowany program.

W przypadku gdy program nie wykryje licencji pojawi się następujące okno, które umożliwi wskazanie katalogu z programem KsH, z którego ma pobrać licencję.

4inst

W kolejnym oknie mogą Państwo zdefiniować sposób instalacji programu na komputerze w zależności od tego czy program ma działać lokalnie czy też sieciowo na kilku stanowiskach.

5inst

Następnie mogą Państwo określić czy na pulpicie ma być utworzony skrót do programu oraz  czy zainstalować Varico Przyjazne Formularze (więcej informacji pod tym linkiem).

Po zakończonym procesie instalacji możemy uruchomić program, zaznaczamy Uruchom i klikamy Zakończ.

Podczas pierwszego uruchomienia aplikacji pojawi się kreator pozwalający zdefiniować w jaki sposób chcemy rozpocząć pracę z programem.

Należy wybrać opcję Przepisz, która pozwoli Państwu przepisać najważniejsze dane z poprzedniego roku.

Następnie pojawi się okno z podaniem roku podatkowego.

Program poprosi o wskazanie katalogu z poprzednią wersją programu oraz zapyta jakie dane mają zostać przepisane.

W kolejnym oknie mamy możliwość wybrania co ma zostać przepisane. Bilans zamknięcia można wczytać w późniejszym czasie. Opis wykorzystania tej funkcji jest w tym linku.

5

W kolejnym etapie nastąpi proces przepisania najważniejszych danych z roku poprzedniego. Zawsze po zakończeniu pojawi się komunikat informujący Państwa o tym, że dane zostały przepisane.

Po zatwierdzeniu powyższego dialogu program poinformuje o tym, iż dalsza praca z programem wymaga ponownego uruchomienia.

Po zatwierdzeniu dialogu program wyłączy się, po ponownym uruchomieniu można zacząć pracę z danymi na nowy rok. W celu uruchomienia programu należy kliknąć na ikonę znajdującą się na pulpicie.

Jan Tozrobi

Witaj, przygotowuję odpowiedzi na Twoje pytania w Centrum Pomocy Varico. Jeżeli nie rozwiałem wszystkich Twoich wątpliwości, napisz do mnie, a postaram się wyjaśnić każdą sprawę.

Czy temat jest pomocny?