Instalacja i otwarcie nowego roku dla programów KPiR i RP

2098  10 maja 2016 Jan Tozrobi 21

Najnowsza wersja programów KPiR i RP dla systemu Windows wykorzystuje jeden z najpopularniejszych systemów zarządzania bazami danych – PostgreSQL. System ten zapewnia bezpieczeństwo danych i znaczne przyśpieszenie pracy programu.

Dla obydwu programów otwarcie nowego roku jest identyczne. Aby otworzyć nowy rok należy zainstalować najnowszą wersję programu. Informacje na temat instalacji można znaleźć pod tym adresem.

W trakcie instalacji program wykryje czy na Państwa komputerze był wcześniej zainstalowany program Varico, w jakiej lokalizacji oraz z jaką licencją. Należy wskazać nowy, pusty katalog.

 

Podczas pierwszego uruchomienia aplikacji pojawi się monit pozwalający zdefiniować w jaki sposób chcemy rozpocząć pracę z programem.

Kolejno program zapyta w którym roku podatkowym chcesz rozpocząć pracę.

Pojawi się teraz okno w którym przypiszesz unikalną nazwę dla tej instancji programu.

Należy wybrać opcję Przepisz, która pozwoli Państwu przepisać najważniejsze dane z poprzedniego roku. Program poprosi o wskazanie katalogu z poprzednią wersją programu.


Po zakończeniu pojawi się komunikat informujący Państwa o tym, że dane zostały przepisane.

Po zatwierdzeniu powyższego dialogu program poinformuje o tym, iż dalsza praca z programem wymaga ponownego uruchomienia

Po zatwierdzeniu dialogu program wyłączy się, po ponownym uruchomieniu można zacząć pracę z danymi na nowy rok.

Jan Tozrobi

Witaj, przygotowuję odpowiedzi na Twoje pytania w Centrum Pomocy Varico. Jeżeli nie rozwiałem wszystkich Twoich wątpliwości, napisz do mnie, a postaram się wyjaśnić każdą sprawę.

Czy temat jest pomocny?